Het belangrijkste merk hierin is Apple Bandit dat gisteren werd gelanceerd in het Vondelpark in Amsterdam. Dit cidermerk zal in een sixpack in de supermarkt verkrijgbaar zijn en op fles in de horeca. Apple Bandit is beschikbaar in de smaken Crisp Apple en Juicy Pear.
Lees ook
In de horeca zal Heineken naast Apple Bandit een aantal speciale ciders lanceren, namelijk Bulmers, Blind Pig, Old Mout en Stassen.
Heineken sterk in cidersegment
De herintroductie van cider heeft voor Heineken, met een marktaandeel van twintig procent de grootste producent van de appeldrank ter wereld, nog een voordeel: concurrenten zullen heel wat minder gemakkelijk kunnen meeliften, zoals bij Radler en alcoholvrij bier het geval was.
Strongbow is een cider die Heineken al eens heeft proberen te lanceren in Nederland, maar deze is geflopt. Strongbow was te zuur en te droog voor de Nederlandse smaak. Jillz was de zoetere tegenhanger van Strongbow en meer gericht op vrouwen. Jillz zal blijven bestaan in Nederland, het is een succes, maar slechts bij een beperkte doelgroep.