Beer Geeks Beat ALS editie '24/'25 heeft ruim een ton opgehaald voor Stichting ALS Nederland. Afgelopen zaterdag vond bij Stadshaven Brouwerij de ontknoping plaats.
Een mooie opkomst van Beer Geeks en brouwers waren getuige van het aanslaan van het officiële eerste fust 'Beyond the Horizon bier'. Ook tijdens deze editie stond er weer een veiling op de planning van fantastische bieren en bieritems, waarmee er nog eens een extra bedrag aan het totaalbedrag kon worden toegevoegd.
Aan het einde van de middag werd de cheque met het eindbedrag van ruim 105.000 euro overhandigd aan Marian van Eldik van Stichting ALS Nederland.
Releaseparty 'Beyond the Horizon bier'
Tijdens de releaseparty werd vol trots het 'Beyond the Horizon bier' gepresenteerd. Het betreft een Imperial Stout met rozemarijn en zeezout. Het symbolische eerste glas werd dit jaar aangeslagen door Marian van Eldik.
De veiling, wederom vakkundig geleid door Rick Kempen, bracht bijna 7000 euro op. Een prachtig bedrag dat bij het uiteindelijke totaalbedrag kon worden opgeteld. Uniek tijdens de veiling waren diverse kunstwerken van Cesar Zuiderwijk, drummer van de Golden Earring, speciaal ontworpen voor de actie en tevens gebruikt voor het etiket van het bier.
Gedurende de releaseparty waren er van 16 verschillende brouwerijen gastbieren van de tap verkrijgbaar. Deze bieren, roulerend over 4 taps, waren belangeloos beschikbaar gesteld door deze brouwerijen. De volledige omzet van deze gedoneerde bieren kon bij de actie opgeteld worden.
DJ's Jasper Leijdens en Tom Winia waren aanwezig om de festiviteiten muzikaal te omlijsten.
Dankbaar
In 6 jaar tijd is met de actie Beer Geeks Beat ALS ruim 475.000 euro opgehaald. Dat maakt de organisatie trots maar ook vooral dankbaar.
Het zijn moeilijke tijden in de (craft)bier wereld en toch haalde de actie dit jaar een record aan deelnemende brouwerijen. Maar liefst 89 brouwerijen sloten zich aan bij de mega collab van het 'Beyond the Horizon bier', dat gebrouwen werd bij Poesiat & Kater te Amsterdam.
Ook de support vanuit de Beer Geeks en sponsoren blijft elk jaar weer hartverwarmend. Een bijzonder jaar was het sowieso. Binnen de actie van dit jaar werden er ook nog eens twee varianten Hemel & Aarde bieren gebrouwen in samenwerking met Brouwerij De Molen in Bodegraven. Deze samenwerking leverde een substantiele bijdrage aan de actie van dit jaar.
Kopen en doneren
Inmiddels is het blik 'Beyond the Horizon bier' bij verschillende webshops, gespecialiseerde bierwinkels en bij sommige deelnemende brouwerijen verkrijgbaar.