Duurzamer drinken: Heineken brengt al haar bieren in statiegeldflessen
23 april 2025 om 12:50
Met de overstap van Lagunitas IPA zijn nu alle grote merken van Heineken Nederland verkrijgbaar in een statiegeldflesje of -blikje.
Lagunitas IPA nu in BNR fles
Lagunitas IPA, onderdeel van HEINEKEN, stapt in Nederland over van een 35,5 centiliter one-way fles naar een 30 centiliter Bruine Nederlandse Retourfles (BNR), mét een nieuw design. Een mijlpaal omdat vanaf nu alle negen strategische biermerken van HEINEKEN Nederland die in flesvorm afgevuld worden, ook een hervulbare variant hebben.
Met overstap van Lagunitas IPA naar een bruine statiegeldfles dragen we bij aan een gemeenschappelijk doel, namelijk een schoner Nederland, waarbij we door hergebruik minder nieuwe, kostbare grondstoffen, hoeven te gebruiken. Dit past in ons streven naar een gesloten kringloop voor al onze merken door hergebruik en recycling van gebruikte materialen. Kortom, een mooi rondje van HEINEKEN. Maarten Schuurman - Algemeen directeur van HEINEKEN Nederland
Heineken wil richting zero uitstoot
Een statiegeldfles maakt de inzameling voor consumenten nog eenvoudiger en helpt in de bewustwording rondom hergebruik. Hergebruik van flessen is een onderdeel van de wereldwijde ambitie van HEINEKEN om in 2040 in de hele keten net zero uitstoot te bereiken.
Lees ook
Bij terugkomst in de Nederlandse brouwerij wordt een hervulbare bierfles tot wel twintig keer opnieuw gevuld. Flessen worden grondig gereinigd en gecontroleerd op mankementen in de brouwerij en vervolgens wordt de schone, goedgekeurde fles opnieuw met bier gevuld.
Oedipus sinds begin dit jaar volledig over op blik
De speciaalbieren van Oedipus worden sinds begin dit jaar niet langer afgevuld op fles en deze hebben allemaal de overstap naar (statiegeld)blik gemaakt. Voor horeca blijft Oedipus ook beschikbaar in een hervulbaar fust.
Alle Heineken merken in Nederland nu met statiegeld