Inloggen op Mijn Biernet

Geen account? Registreren

Login probleem? Reset je wachtwoord

Delen

Uiltje Brewing Company | Bierbrouwerij uit Haarlem

Volgen

Blijf altijd op de hoogte

Uiltje Brewing Company

Uiltje Brewing Company is een bierbrouwerij uit Haarlem (Nederland) die is opgericht in 2012. Deze brouwerij heeft 79 bieren in het assortiment.

Het Uiltje bierparadijs header
Uiltje Dikke Lul 3 Bier!
Bon-Bon-Bock

Gegevens brouwerij

Voorzieningen brouwerij

  • Ketels te huur

  • Proeflokaal

  • Restaurant

  • Rondleiding

  • Winkel

Biermerken van Uiltje Brewing Company

Uiltje Brewing Company heeft 79 bieren in het assortiment. Ontbreekt er een bier van deze brouwerij?

Voeg nu een bier toe van Uiltje Brewing Company!
  • Uiltje Houston, we have a problem blik van 44cl

    Uiltje Houston We Have A Problem - India Pale Ale - 8%

    Dit bier is een hevig-hoppige Double NEIPA met Hybrid Pomona gist, vloeibare Nelson Sauvin en Simcoe Cryo. De smaak is rijk aan citrus, grassige en tropische fruitaromen, wat een verrassend frisse en verfrissende smaak geeft. Perfect bij BBQ, gebraden kip en cheddar.

  • Uiltje Bird of Prey IPA fles á 0,33 liter

    Uiltje Bird of Prey IPA - India Pale Ale - 5,8%

    Deze krachtige IPA heeft een smaakvol en uitgesproken hopkarakter. Het bier bevat tropische en citrusachtige smaken en aroma's. 

  • Uiltje Ontbijtkoekbock - Herfstbok - 6,5%

    Uiltje Ontbijtkoekbock is een speciaalbier met een moutige basis met biscuit. Daarnaast vind je de smaken van ontbijtkoek terug in dit seizoensbier uit Haarlem. 

  • Uiltje Superb-Owl blikje van 33cl

    Uiltje Bird of Prey 0.2% - Alcoholarm - 0,2%

    Bird of Prey 0.2% is een laag alcoholisch bier, maar vol van smaak. Er is voor het bier gebruikgemaakt van de hopsoorten Amarillo, Citra, Mosaic en Nelson Sauvin. Het is een échte dorstlesser, met de fijne smaken van een echte Uiltje IPA.

  • De Molen x Uiltje Episode III Trinity of the Sith flesje 33cl

    De Molen x Uiltje Episode III Trinity of the Sith - India Pale Ale - 20%

    Episode III Trinity of the Sith is een IPA met een krachtige bitterheid en fruitige aroma's van citrus en tropisch fruit. Het heeft een complexe smaak, met een balans tussen hopbitterheid en zoete moutige ondertonen, wat het een rijk en intens karakter geeft.

  • Uiltje Hats, Hops & Warm Socks blik van 44 CL

    Uiltje Hats, Hops & Warm Socks - India Pale Ale - 8,5%

    Uiltje Hats, Hops & Warm Socks heeft een verfrissende en fruitige smaak. Het is een Imperial NEIPA dat de authentieke smaak van NEIPA behoudt.      

  • Uiltje Juicy lucy blikje van 33cl

    Uiltje Juicy Lucy - India Pale Ale - 5,5%

    Juicy Lucy is een krachtige fruitige explosie die sterk genoeg is om elke hotemetoot IPA aan te pakken, maar ook op de meest elegante wijze elke pilsbaas om haar vingers kan draaien. De smaak is intens fruitig en verfrissend met tonen van tropisch fruit zoals ananas en passievrucht.

  • Uiltje Data Driven NEIPA blik 33cl

    Uiltje Data Driven NEIPA - India Pale Ale - 6,4%

    De Data Driven NEIPA is een speciaalbier op basis van harde cijfers en met zeer zachte smaken. Dit bier is gebrouwen op basis van een databestand waarmee een model werd gemaakt om de perfecte smaakcombinatie te bepalen.

Achtergrond informatie

Door een liefde voor speciaal bieren, werd het idee geboren om zelf thuis te gaan brouwen.

Robbert Uyleman (1985) uit Haarlem is zijn eigen smaken en ideeën verder gaan ontwikkelen. Na een aantal standaard bieren zoals bock, Weizen en tripel werd de keuze gemaakt om dit niet meer zo te doen. De extremere bieren zoals een IPA, hoppige amber ales, dark ales, smoked en uiteraard de barrel en oak aged bieren vielen duidelijk meer in de smaak. Zo werd het idee van Het Uiltje geboren.

Eigen brouwerij en Uiltjebar

Na een aantal jaar als huurbrouwer rondgebrouwen te hebben staat er sinds 2015 in het centrum van Haarlem een bar met maar liefst 30 bieren op tap. De bieren op tap zijn uiteraard van het Uiltje maar ook van brouwerijen uit binnen en buitenland.

Net buiten het centrum van Haarlem staat de brouwerij en de taproom. De brouwerij is 7 dagen per week geopend en wordt er van maandag t/m zaterdag gebrouwen in de 40HL brouwzaal. Bij de brouwerij is er een proeflokaal/taproom met 12 bieren op tap en 2 cask bieren via een traditionele engelse handpomp. De taproom is geopend van donderdag t/m zondag en heeft binnen als buiten lekker de ruimte om te zitten met een mooie pizza of andere mooie hap van de kaart. In de brouwerij kan je altijd binnen in de brouwerij een rondleiding krijgen door de brouwzaal, lagertanks, afvul lijn of de barrel room waar 300+ whisky, wijn en cognac vaten liggen. Ook kan je je zwembroek meenemen aangezien er buiten op het terras een hot tub staat. 

Flesjes met Uiltje bieren uit de beginjaren op een rij

Lees ook

Overname door Royal Swinkels Family Brewers

In 2021 werd bekendgemaakt dat Uiltje Brewing Company is overgenomen door Royal Swinkels Family Brewers uit Lieshout. Met de overname versterkte de Swinkels Family Brewers zijn positie en kon Het Uiltje verder groeien door gebruik te maken van de kennis en ervaring van de eeuwoude familiebrouwer.

Uiltje Brewing Company in het nieuws

Producten van Uiltje Brewing Company

Bekijk alle producten van Uiltje Brewing Company die op dit moment te koop zijn.

Cookie instellingen